Očkovací místo dočasně uzavírá provoz

Očkovací místo ve Vysokomýtské nemocnice přechází od 1. září 2021 do režimu „Záložního očkovacího místa“. To znamená, že se od 1. září 2021 se ve Vysokomýtské nemocnici neočkuje s tím, že bude-li potřeba očkovat (zvýšený zájem o očkování, případně třetí očkování), bude očkovací místo znovu otevřeno. O opětovném otevření budeme informovat na webových stránkách nemocnice a Města Vysokého Mýta.
Zájemci o očkování se, v době dočasného uzavření OČM, mohou obracet na nejbližší očkovací místa, to je v Litomyšlské nemocnici, v Orlickoústecké nemocnici, v Chrudimské nemocnici.
Bližší informace o očkovacích místech v Pardubickém kraji - https://www.pardubickykraj.cz/ockovani

Vysokomýtská nemocnice

Noví rehabilitační pomocníci

rhb 1
V rámci zkvalitňování rehabilitační péče Vysokomýtská nemocnice zakoupila dva přístroje pro pohybovou léčbu dolních a horních končetin Motren a Rotren.Pravidelné cvičení na těchto přístrojích napomáhá k výraznému zlepšení celkového fyzického i psychického stavu pacienta a jeho návratu do aktivního života.

Cvičení podporuje u pacientů krevní oběh a srdce, zlepšuje dýchání, snižuje výskyt spasmů, zlepšuje pohyblivost končetin a jejich svalovou sílu, zvyšuje celkovou mobilitu a soběstačnost, výrazně podporuje lymfatický systém, snižuje otoky, omezuje bolestivé symptomy, zamezuje ztuhlosti kloubů a napomáhá správnému fungování trávícího systému.
Cvičení na moderních přístrojích pomáhá pacientům po cévních mozkových příhodách, při ochrnutí, po úrazech, Parkinsonově chorobě, roztroušené skleróze mozkomíšní, svalové dystrofii ale používá se i u mnoha jiných diagnóz.

rhb 1 rhb 3

Přístroje Motren a Rotren ve Vysokomýtské nemocnici využíváme jak u ambulantních pacientů, tak i u pacientů na oddělení následné léčebné péče.

Marcela Sobelová
vedoucí fyzioterapeut