Noví rehabilitační pomocníci

rhb 1
V rámci zkvalitňování rehabilitační péče Vysokomýtská nemocnice zakoupila dva přístroje pro pohybovou léčbu dolních a horních končetin Motren a Rotren.Pravidelné cvičení na těchto přístrojích napomáhá k výraznému zlepšení celkového fyzického i psychického stavu pacienta a jeho návratu do aktivního života.

Cvičení podporuje u pacientů krevní oběh a srdce, zlepšuje dýchání, snižuje výskyt spasmů, zlepšuje pohyblivost končetin a jejich svalovou sílu, zvyšuje celkovou mobilitu a soběstačnost, výrazně podporuje lymfatický systém, snižuje otoky, omezuje bolestivé symptomy, zamezuje ztuhlosti kloubů a napomáhá správnému fungování trávícího systému.
Cvičení na moderních přístrojích pomáhá pacientům po cévních mozkových příhodách, při ochrnutí, po úrazech, Parkinsonově chorobě, roztroušené skleróze mozkomíšní, svalové dystrofii ale používá se i u mnoha jiných diagnóz.

rhb 1 rhb 3

Přístroje Motren a Rotren ve Vysokomýtské nemocnici využíváme jak u ambulantních pacientů, tak i u pacientů na oddělení následné léčebné péče.

Marcela Sobelová
vedoucí fyzioterapeut