Rodinné pokoje ve Vysokomýtské nemocnici

rod pokoje 01 n
V rámci realizace projektu „Spolu až do konce“ buduje Vysokomýtská nemocnice tzv. rodinné pokoje.

Komu jsou služby rodinného pokoje určeny?

Služby rodinného pokoje jsou určeny pacientům  a jejich rodinným příslušníkům nebo blízkým, kteří nemají možnost postarat se o pacienta doma, ale zároveň s ním chtějí v jeho nemoci být přítomni. Prostředí rodinných pokojů nabízí příjemné  a vybavené zázemí pro pacienta i doprovázející – speciální rozkládací lůžko, oddělené sociální zázemí, nezbytné vybavení jako lednice, mikrovlnná trouba a varná konvice.

Rodinný příslušník zde může přespat a trávit tak se svým blízkým většinu času.Možnost využití rodinného pokoje se nabízí především těm, kteří chtějí být přítomni nemocnému v jeho posledním období života nebo těm, kteří přijedou z větší dálky a chtějí být u nemocného a s nemocným delší dobu.
Pokoje jsou součástí oddělení následné a dlouhodobé péče.

Další informace o možném pobytu příbuzného nebo blízkého podají zájemcům sestry na oddělení.
Na budování rodinných pokojů se podílí sami zdravotníci. Přiložené fotografie dokladují nadšení sester a sanitářů, kteří přišli ve svém osobním volnu, aby záměr vybudovat rodinný pokoj zrealizovali.

Mgr. Eva Havlíková