Ježíškova vnoučata opět ve VMN

Již potřetí se Vysokomýtská nemocnice zapojila do původního projektu Českého rozhlasu nazvaného Ježíškova vnoučata. Každý z našich pacientů, který splňoval kritéria pro zařazení do projektu, měl možnost si přát dárek, který by mu pod stromečkem udělal radost, popřípadě zkrátil dlouhé chvíle v nemocnici.
Mezi nejčastější přání pacientů patřily křížovky, knihy, sudoku, polštářky, hrníčky, kosmetika, bačkory, sladkosti, ale i mobilní telefon. Mezi společná přání pacientů patřily CD přehrávač, nástěnné hodiny, hry pro seniory, puzzle.
Někteří z našich pacientů netoužili po hmotném dárečku, ale toužili po zážitku. Mezi zážitková přání patřilo hudební vystoupení zpěváka, kouzelnické vystoupení, návštěva harmonikáře a také návštěva zvířecího mazlíčka (canisterapie). Plnění těchto zážitkových přání budou realizována, až to situace dovolí a naše nemocnice se bude moci opět otevřít návštěvám. Svoji účast přislíbilo hudební duo z Prahy - Táňa s Veronikou, ale také paní Zuzana Stirská s hudebním pořadem „Jen já a klavír“ (Divadlo Semafor). Zakouzlit k nám přijede kouzelník pan David Kopecký z Pardubic. Pacienti se také mohou těšit na vystoupení harmonikáře pana Filipa Svěceného z Prahy. Paní Kušnírová ze Slatiny přislíbila návštěvu se svým mazlivým foxteriérem a paní Kaňovská přijede se svým pejskem až z Brna.
Pacienti mají z projektu Ježíškova vnoučata velké potěšení. Je krásné vidět na seniorech radost a úsměvy, které jim dárky přinášejí.
Děkujeme všem dárcům, organizátorům projektu a těm, kdo se do tohoto skvělého projektu zapojili.

P1110303        P1110313