Pardubický kraj zřídil, v rámci Strategie očkování v Pardubickém kraji, „Očkovací místo“ pro očkování proti onemocnění COVID-19 ve Vysokomýtské nemocnici. Provoz „Očkovacího místa“ byl ve  Vysokomýtské nemocnici zahájen 29. března 2021.
Očkovací místo je umístěno v budově nemocnice na ulici Hradecká 167. Vstup je vedlejším vchodem, z parkoviště na Vraclavské ulici. Pro imobilní pacienty je očkovací místo přístupné přes recepci nemocnice (hlavní vchod).

Více informací k očkovacímu místu ZDE
Od pátku 9. dubna 2021 ve Vysokomýtské nemocnici očkujeme proti Covid 19 vakcínou Comirnaty od společnosti Pfizer.
Zájemci o očkování se mohou od 1. dubna 2021 registrovat na stránkách www.mzcr.cz pod odkazem https://registrace.mzcr.cz
Při výběru si zvolte „Očkovací místo“ Vysokomýtskou nemocnici.

Očkovací místo se nachází v 1. nadzemním podlaží (přízemí) budovy nemocnice na ulici Hradecká 167. Vstup do „Očkovacího místa“ bude vedlejším vchodem z přilehlého parkoviště na ulici Vraclavská (vedle budovy bývalé záchranné služby). Přístup k vedlejšímu vstupu bude před zahájením očkování vyznačen směrovkami.
Pouze pro imobilní pacienty je povolen bezbariérový vstup hlavním vchodem nemocnice (přes recepci).

1. Registrace

Registraci na očkování naleznete na stránkách www.mzcr.cz v sekci očkování COVID-19 pod odkazem  https://registrace.mzcr.cz
Při registraci postupujte dle pokynů uvedených v registračním programu.
Nezapomeňte si zvolit při výběru „Očkovacího místa“ Vysokomýtskou nemocnici.

2. Kdo se může registrovat?

V současné době, probíhá v rámci ČR, očkování a registrace občanů ve věku 80+,70+, učitelů a zdravotníků, chronicky nemocných občanů, zaměstnanců kritické infastruktury a pracovníků sociálních služeb.

3. Co si vzít s sebou na očkování?

a) Kartičku pojištěnce
b) Občanský průkaz
c) Dotazník (nejlépe již vyplněný), který je ke stažení ZDE
d) Seznam léků, které užíváte

4. Důležitá čísla a informace

Pro pomoc s registrací volejte ve všední dny krajskou infolinku 466 026 466 (Linka je určena pouze pro pomoc s registrací).
Pro další informace volejte centrální linku 1221.

Telefonní kontakt na „Očkovací místo“ Vysokomýtské nemocnice je 465 467 222.

Prosíme občany, kteří budou objednáni na očkování, aby do „Očkovacího místa“ docházeli jen s malým časovým předstihem a nemuseli tak dlouho čekat, a zároveň byly dodrženy stanovené hygienické normy.